ارائه خدمات کاشی کاری و سرامیک کاری و موزاییک کاری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ارائه خدمات کاشی کاری و سرامیک کاری و موزاییک کاری

کاشی کاری و سرامیک کاری و موزاییک کاری

کاشی کاری :

کاشی کاری در ایران از دیر باز بوده وتا کنون از این هنر زیبا در همه جا استفاده میشود.

این هنر زیبا که شکوه و زیبایی تمام و کمال آن را می توان در مساجدی مانند مسجد شیخ لطف الله دید امروزه نیز طرفداران خاص خود را دارد و بیش از پیش به آن اهمیت داده میشود در ادامه بیشتر راجع به کاشی کاری و سرامیک کاری و موزاییک کاری می پردازیم.

عالی ترین نوع کاشی کاری همان کاشی کاری هایی می باشد که در مساجد استفاده میشود، هنرمندان این رشته برای زیبا تر شدن مساجد تمام توان و خلاقیت خود را در کاشی های این مکان ها به کار گرفته اند.

امروزه کاشی کاری ها علاوه بر مکان های معمولی و روتین مانند آشپزخانه حمام، استخر و سرویس بهداشتی در تزئینات بسیاری از مکان ها در سطح شهر نیز استفاده میشوند، مانند کاشی کاری های انجام شده در زیر گذر ها و پایه های پل ها در سطوح شهر که  زیبایی خاصی را به شهر داده است.

در گذشته استفاده از رنگ هایی نظیر رنگ آبی و سبز و سفید بیشتر در ترکیب کاشی ها استفاده میشد اما امروزه کاشی ها از رنگ زرد و صورتی گرفته تا هر رنگی که فکرش را بکنید تولید می شوند.

سرامیک کاری :

سرامیک نسل تکامل یافته و در ابعاد بزرگتری از کاشی هاست که در مکان های مختلفی استفاده میشود، مانند فروشگاه ها و کف منازل و پذیرایی ها و…

سرامیک ها نیز همانند کاشی ها در رنگ ها طرح ها و مدل های گوناگونی تولید می شوند که البته ناگفته نباشد امروزه خود این سرامیک ها نیز پیشرفت هایی کرده و انواع و اقسام مدل های آن راهی بازار شده اند، مانند کف پوش های اپوکسی که با داشتن ظاهری براق و چشم نواز طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده  یا کف پوش ها و سرامیک هایی با طرح های سه بعدی

چه برای نصب کاشی ها و چه برای نصب سرامیک ها میتوان از دو روش استفاده کرد:

  1. استفاده از چسب
  2. استفاده ار پودر چسب بر پایه سیمان

از هر دو این مورد بسته به سطحی که قرار است کاشی یا سرامیک بر روی آن نصب شود استفاده می کنیم، به طور مثال برای تعمیر یک منزل می خواهیم بدون اینکه سرامیک های قدیمی و ترک خورده را ا ز کف جدا کنیم میخواهیم سرامیک های نو را نصب کنیم برای اینکار از چسب سرامیک استفاده میکنیم.

فقط توجه داشته باشید که انجام این کار نیاز به در نظر گرفتن فاکتور های دیگری نیز  دراد، مثلا اگر سرامیک قدیمی دچار ترک یا شکستی شده بود باید اول بتن زیر سرامیک بررسی شود چرا که حتما دچار مشکل جدی ایست که باعث شستگی سرامیک شده است. 

بهتر است که در این زمینه حتما از متخصص اینکار کمک بگیرید.

موزاییک کاری :

کاشی کاری و سرامیک کاری و موزاییک کاری هر سه از هنرهایی دیرین هستند که در هر کشوری بنا به فرهنگ و عصر و دوره ی آن کشور از طرح هایی مختص همان دوره استفاده شده است.

همانطور که در ایران پس از اسلام از این هنر زیبا بیشتر در مساجد استفاده می شد.

موزاییک از هر ماده ای قابل ساخت و تولید است و انواع گوناگونی دارد، همان موزاییک هایی که در کف حیاط ساختمان ها که به شکل مربع هایی مسطح هستند و یا موزاییک هایی به شکل سنگ طبیعی که برای آبنماها و مکان هایی این چنینی استفاده می شود.

موزاییک ها امروزه در طرح هایی بسیار زیبا تولید میشوند مانند موزاییک ها با طرحی شیشه ای که اکثرا در استخرها مورد استفاده قرار میگیرند و یا موزاییک های با طرح چوبی و یا موزاییک هایی با طرح ها و شکل های هندسی هنری و برای انجام پروژه های خاص

علاه بر این ها موزاییک ها همانند گذشته فقط برای کف حیاط ها یا باغ ها استفاده نمی شوند بلکه موزاییک ها با طرح هایی ایستاده برای جدول کشی باغ ها و جوی های کوچک که نمایی زیبا را به آنها میدهد استفاده میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس با الو نشت یاب