برای رفع بوی بد سینک ظرفشویی یکی از راه حل ها استفاده از جوش شیرین و آبلیمو می باشد، به مقدار یک چهارم پیمانه از هر دو مواد را باهم مخلوط می کنیم تا مایع حالت خمیری به خود بگیرد.

این مایع گاز داز می شود به آن را در داخل سیستم فاضلاب ریخته و به مدت چند دقیقه اجازه دهید در آنجا بماند، یک دقیقه آب سرد را باز کرده و بر روی آن بریزید یک راه برای از بین بردن بوی بد فاضلاب این بود اما راه های بهتری نیز وجود دارد که در زیر به آن ها می پردازیم.

از بین بردن بوی بد فاضلاب

از بین بردن بوی بد فاضلاب

از بین بردن بوی بد فاضلاب

دومین راه حل محلول سرکه و جوش شیرین می باشد ابتدا جوش شیرین را به درون سیستم ریخته و بعد سرکه را روی آن بریزید اجازه دهید تا این محلول به مدت 5 دقیقه واکنش نشان دهد و بعد آب گرم را به مدت 30 ثانیه باز نگه دارید، اگر باز هم بوی بد استشمام می شود اینکار را دوباره تکرار کنید.

راه بعدی استفاده از محلول یخ و آبلیمو و نمک می باشد، تکه های یخ را به اطراف و نمک را به داخل لوله فاضلاب بریزید و هر چقدر که لازم است اینکار را تکرار کنید.

اساسی ترین توصیه اجتناب از شستن باقیمانده ی مواد داخل ظرف ها که در فاضلاب می رود.

صابون هایی که برای شستن ظرف ها استفاده می شود، باعث ایجاد چسبیدن غذا به لوله ها می شود.

سعی کنید هیچ گاه از محلول شیمیایی برای اینکار استفاده نکنید زیرا به مرور زمان باعث خراب شدن لوله ها و ترکیدگی لوله می شود که اگر این مورد نیز بوجود آمد حتما تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را امتحان کنید.

حس بو بد فاضلاب ممکن است خطرناک باشد، علاوه بر بوی بد و ناخوشایند، خطر گاز سمی نیز وجود دارد که می توان در گاز متان دریافت کرد، بسیار خطرناک هست که می تواند باعث انفجار شود و همچنین ممکن است باعث خفگی مهلک شود، در اثر وجود گاز هیدروژن سولفید که بعداً به سلامتی افراد آسیب برساند.

این گاز فاضلاب در خانه مستقیماٌ بر سینوس ها اثر گذاشته و موجب عفونت باکتریایی می شود، همچنین وجود این گاز منجر به هاگ های کپکی شده و باعث آسیب های مانند آسم، حساسیت و خارش پوستی می شود.

فاضلاب ها باید درپوش داشته باشند تا به این نوع گازها اجازه پخش ندهند، می توان از نوارهایی که مواد ویژه دارند استفاده کرد ولی باز هم در اثر مرور زمان این نوار خشک شده و خراب می شود، اگر تخلیه فاضلاب مورد استفاده نیست باید بطور اساسی در پوش های مناسب قرار دهید تا از خروج این بو جلوگیری شود.

اگر بوی بد ادامه دارد باید لوله کش ماهری را به خانه آورد که نشتی را به طور کامل بررسی کند، آنها بطور معمول از تولید دود برای تعیین علت بوی گاز استفاده می کنند ابتدا لوله ها را آب بندی می کند و تمام لوله ها و خروجی ها را از دود سفید پر کرده تا تشخیص آسان تر شود.

بوی بد چاه

گرچه وجود شتر گلو باعث جلوگیری از بوی بد می شود ولی در عوض مواد زائد را در خود نگه می دارد و زمانیکه این مواد در آنجا بماند خود نیز تولید بو می کند، وقتی حجم و غلظت گاز چاه ها زیاد شود و مقداری هم که در شتر گلو هست به آن اضافه شده و بوی بد تولید کرده برای رفع این مشکل باید آب داخل شتر گلو را عوض کرد، فلاش تانک برای اینکار بسیار مفید است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس با الو نشت یاب