تشخیص ترکیدگی لوله

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله

چرا لوله ها می ترکند؟؟؟ شما یک خط لوله آب با فشار بالا را در نظر بگیرید که آب با فشار بالا در حال پمپاژ به محل مصرف است.

اگر در این حین به طور ناگهانی شیر آب را ببندیم نیرویی که آب وارد میکند بسیاربالا بوده و این نیرو به لوله ها فشار وارد میکند به حدی که لوله ها دچار ترکیدگی میشوند. حتی اگر منزل شما نوساز است و از لوله کشی آن اطمینان دارید باز هم ممکن است این اتفاق بی افتد.

گرما وسرما بر ترکیدگی لوله ها موثر میباشد :

گاهی براثر سرمای بیش از حد لوله ها می ترکد .در هوای سرد یخ زدن لوله ها  از دلایل بارز ترکیدگی میباشد.

لوله های فرسوده وقدیمی هم یکی دیگر از دلایل ترکیدگی است:

براثر مرور زمان لوله های قدیمی فرسوده وکهنه میشوند ودر قسمتی دچار پوسیدگی شده که نم ورطوبت را ایجاد میکنند .دیواره های لوله ضعیف شده ودر برابر فشارآب قرار گرفته است.

چرا باید رفع نشتی و ترکیدگی را به سرعت انجام دهیم؟؟

همانطور که میدانید اگر آب به دیوار منازل نفوذ کند مدتها بوی نم و نا مطبوعی را استشمام می کنید و پس از مدتی که این رطوبت به بیشتر قسمت ها رسید ظاهر بسیار نامناسبی را برای منزلتان ایجاد می کند و شما متوجه وجود مشکل اساسی در لوله کشی ساختمانتان میشوید.

در اثر مرور زمان اگر نم زود برطرف نشود باعث تخریب ساختمان میشود .اگرهم باعث تخریب نشود خیلی زود به گچ دیوار صدمه میزند .ودر موارد دیگر در منزل سریع بوی نم ورطوبت ایجاد میشود.باید از متخصصان وتعمیرکاران در خواست کرد که مشکل را برطرف کنند.

زمانیکه تشخیص ترکیدگی درست نباشد:همانطور که گفتیم دقت بالای ۹۵درصد میباشد .اگر چه اشتباهی توسط شما یا فرد دیگری رخ دهد وجایی را که کنده اید برای ترکیدگی درست نباشد .نگران نباشید با شرکت تماس حاصل کنید تا دوباره برای شما محل ترکیدگی را شناسایی کنند.

 

یک روش راحت برای تشخیص نشتی یا ترکیدگی

اگر هیچ علایم ظاهری از نشت مشاهده نکردید یک روش آسان این است که تمام خروجی های آب را ببندید و عدد کنتور را بخوانید پس از مدتی دوباره شماره کنتور رانگاه کنید اگر تغییر کرد یعنی در داخل ساختمان جایی نشت وجود دارد ولی اگر تغییر نکرد و میزان فشار آب کم بود احتمال وجود ترکیدگی در خارج از لوله کشی ساختمان وجود دراد البته این روش معمولا برای نشتی های بزرگ است.

همچنین ممکن است محل نشت جایی باشد که علایم آن ظاهر نشود ولی در این هنگام متوجه میشوید که قبض آب منزلتان بسیار بالاست ولی مصرف آبتان بسیار پایین بوده !!!پس مشکل از کجاست؟ باید سریع با متخصصان تشخیص ترکیدگی لوله ،ما تماس بگیرید تا سریعا محل نشت را برایتان پیدا کرده تا هم از آسیب های فیزیکی بعد از آن جلوگیری کنید ودیگر هزینه اضافی برای قبض آبتان نپردازید.

امروزه روشهای جدیدی برای تشخیص دقیق و زود هنگام نشتی یا ترکیدگی لوله وجود دارد که میتواند با تشخیص به موقع در هزینه های تعمیراتتان صرفه جویی گردد.

چند روش برای تشخیص ترکیدگی :

روش های تشخیص تست هیدرواستاتیک،
مادون قرمز و لیزرکه بعد از نصب خط لوله و تشخیص نشت در طول سرویس است.

تشخیص ترکیدگی با دستگاه یک روش امن و سریع برای رفع مشکل لوله کشی منزلتان است.

دستگاه مادون قرمز :

توانایی تشخیص حرارتی با دستگاه مادون قرمز امکان دارد .سنسورهایی در آن وجود دارد که با مادون قرمز کار میکند .در زمان نشتی آب حرارت خاک کمتر شده دستگاه آلارم هشدار دهنده ش فعال میشود .این بخاطر امواج است که با این دستگاه ها میتوان میزان حرارت خاک را در نقاط مختلف تشخیص داد.از این سنسورها در تشخیص ترکیدگی لوله در صنایع مختلف استفاده میشود .

دستگاههای حرارتی تشخیص نشتی آب را براثر محاسبه در جه حرارت بین خاک مرطوب یا خشک انجام میشود .

دستگاههای صوتی

این دستگاه نسبت به دستگاههای دیگر رایج تر است .کار این دستگاه این است که با شنیدن صوت میتواند ترکیدگی لوله را تشخیص میدهد.در ایران از  این دستگاه بیشتر استفاده میشود .چون در محل شکستگی با خروج آب صدایی تولید میشود که با گوش معمولی نمیتوان   شنید .در اینجا استفاده از دستگاههای صوتی جواب میدهد .اگر لوله تا دستگاه فاصله ش بیشتر باشد ودر اعماق دیوار یا سقف کار سختر میشود تا از طریق دستگاه صوتی بتوان ترکیدگی را تشخیص داد.

*علائم ترکیدگی لوله

  • اگر کف حیاط خیس باشد مشخص میشود که لوله ترکیده است.
  • زمانیکه از لوله اصلی آب صدا شنیده شود.
  • زمانیکه فشار آب کم شود.
  • زمانیکه قبض پرداختی آب مبلغش زیاد شود.
  • زمانیکه در رنگ آب تغییر ایجاد شود.
  • لک شدن یا فرو ریختن گچ دیوار
  • بوی نم ورطوبت

کلمات کلیدی سئو سایت : تشخیص ترکیدگی لوله,ترکیدگی لوله,ترکیدگی لوله در تهران,دلیل ترکیدگی لوله,تعمیر ترکیدگی لوله,نشت یابی لوله,قیمت تعمیر ترکیدگی لوله,تعرفه ترکیدگی لوله در تهران,الونشت یاب

فهرست