رفع نم و رطوبت

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. رفع نم و رطوبت
رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت

در بسیاری از موارد می بینیم که دیوار ها دچار رطوبت و نم زدگی شده اند .در این مطلب نکات و اقداماتی برای پیشگیری از این مشکل رابیان می کنیم.

۱-مواد و مصالح ساختمانی :
بهتر است که از مواد و مصالحی نظیر بتن و سیمان استفاده شود. نه گچ چرا که از گچ رطوبت نفوذ می کند.

۲-لوله های مرغوب :
هنگام احداث یک ساختمان و انجام لوله کشی آن ،باید از لوله هایی با کیفیت عالی استفاده شود که در طول عمر ساختمان این لوله ها کارایی داشته باشند و زود دچار پوسیدگی نشوند که اگر این اتفاق بیفتد پس از مدتی آثار و نشانه های رطوبت و نم زدگی را بر روی درو دیوار مشاهده می کنید.

۳-درب و پنجره و سیستم تهویه :
بهتر است که از پنجره های دو جداره بجای پنجره های معمولی استفاده کنید چرا که پنجره های معمولی در فصول سرد و بارانی دچار پس دادن نم و رطوبت میشوند و همینطور پنجره ها باید نور گیر باشند تا با تابش نور خورشید رطوبت حذف شود هرچند جزیی و اندک  از طرفی وجود یک سیستم تهویه مناسب ضروری است که هوا جریان داشته باشد.به خصوص برای حمام و سرویس بهداشتی حتما یک فن در نظر بگیرید چرا که این کار نمی گذارد رطوبت بیش ازاندازه زیاد شود. همینطور هنگام پخت و پز ها حتما از هود استفاده کنید

۴-تعداد گیاهان موجود درمنزل را کمتر کنید چرا که آن ها رطوبت آب آزاد می کنند. همینطور بهتر است که خشک کردن لباس ها را در فضایی باز انجام دهید.

دلایل ایجاد نم و رطوبت:

*وجود مشکلاتی در عایق کاری یا ایزوگام کردن ساختمان

*استفاده از دستگاه بخور

*عدم استفاده از فلاش تانک

*درست بند کشی نکردن درزهای سرویسهای بهداشتی

*خشک کردن لباس در منازل

*شکستگی لوله ها

*وجود اشکالاتی در تاسیسات ساختمان

چرا باید نم و رطوبت ها را رفع کنیم؟

بهترین کار این است که نگذاریم دیوار ها دچار این مشکل شوند (پیشگیری بهتر از درمان) اما خب در بسیاری از موارد هم این اتفاق می افتد.

جدا از بحث اینکه نم و رطوبت دیوار ها نمای ساختمان و منزل را بد می کنند، رفع نم و رطوبت از این جهت مهم است که اگر مدت زمان زیادی باقی بماند باعث ایجاد بوی بد؛ تجمع حشرات ؛رشد باکتری و انواع قارچ و کپک زدگی می گردد و علاوه بر همه ی این ها اگر آلرژی و حساسیت داشته باشید و دچار مشکلات تنفسی باشید مشکلاتان تشدید می شود .

*راهکارهای جدید برای پیشگیری نم و رطوبت :

در زمان آشپزی حتما از هود وهواکش استفاده کنید.

هیچگاه درجه حرارت وسایل گرمایش خانه را در بالای ۲۰ درجه سانتی گراد قرار ندهید.

لباس ها را در بیرون از خانه برای خشک کردن نگه دارید.

از نگهداری گیاهان به تعداد بالا در یک گوشه خانه اجتناب کنید .زیرا باعث ایجاد رطوبت می شود.

باید در وپنجره های خانه جایی قرار بگیرد که نورآفتاب داخل خانه بتابد.

چیدمان منزل باید طوری باشد که هوا در خانه قابل جریان باشد.

راهکار برای رفع نم سرویس بهداشتی :

ریختن دوغاب وسیمان:

در این روش ابتدا به مقدار لازم دوغاب اماده می کنیم.مواد تشکیل دهنده آن از سیمان سفید وپودر سنگ است .هر مقدار که سیمان سفید داشتیم ۳برابر آن پودر سنگ اضافه کرده وبعد مقداری آب اضافه کرده تا دوغاب اماده شود .مواد اماده شده را روی بندهای کاشی میریزیم .۱۰دقیقه بعد مواد سفت شده وآن را با کیسه ایی تمییز میکنیم .

استفاده از مواد شیمیایی:

زمانی که برای شستشو از مواد شیمیایی استفاده شود ممکن است از بند ودرز کاشی ها ایجاد نم کند برای همین میتوان از مواد آب بندی یا مایع آن برای درز گیری استفاده کنید .

کلمات کلیدی سئو سایت : رفع نم و رطوبت,رفع نم,تشخیص ترکیدگی لوله,رفع نم و رطوبت در تهران,تشخیص نم,رفع نم بدون نیاز به تخریب,رفع نم و رطوبت با دستگاه,الونشت یاب

فهرست